Basın » "Saklıkent’te hedef bir milyon ziyaretçi"Vali Münir Karaloğlu ekvatora en yakın kayak merkezi unvanına sahip Saklıkent Kayak Merkezi’nde, incelemelerde bulunup yetkililerle koordinasyon toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda konuşan Vali Münir Karaloğlu, “Saklıkent’i bir cazibe merkezi haline getirmeyi ve senelik bir milyon ziyaretçi ağırlamayı hedefliyoruz” dedi.

Her yıl milyonlarca turistin ziyaret ettiği Antalya'da, denize 45 dakika uzaklıktaki Saklıkent Kayak Merkezi'nde yeni sezon için çalışmalara başlandı. Vali Münir Karaloğlu başkanlığında Saklıkent Kayak Merkezi tesislerinde yapılan koordinasyon toplantısında bölgenin turizm alanı ilan edilmesi ile alt yapı ve tanıtım çalışmaları gündeme alındı.

Kayak merkezinin güvenliği, sağlık, yol, bölgedeki mermer ocakları, su, elektrik, internet, telefon, teleferik başta olmak üzere çeşitli konular hakkında kararlar alınan toplantıda sorunların bir an önce giderilerek yeni kış sezonuna iyi hazırlanılması, tanıtım yapılarak Saklıkent'in Türkiye'ye ve Dünya’ya duyurulması hedeflendi. Denize 45 dakika uzaklıkta bulunan 2 bin 200 rakımlı Saklıkent'in yerli turistin yanı sıra farklı ülkelerden gelen turistlerin de gözdesi haline gelmesi amaçlanıyor.

"EKVATOR'A EN YAKIN KAYAK MERKEZİ"

Vali Karaloğlu, yaptığı konuşmada, Saklıkent'in Türkiye'nin çok önemli turizm değeri olduğunu belirterek ilgili kurumlardan sorunların bir an önce giderilmesini istedi.

Saklıkent’in yaklaşık 45 yıldır bilinen bir merkez olduğunu anlatan Vali Karaloğlu, “Rahmetli Valimiz Hüseyin Öğütçen’in teşvikleriyle burada bir kooperatif oluşturularak kayak merkezi ve teleferikler inşa edildi. Hareketlilik başlatıldı. Daha sonra Antalya turizmin diğer alanlarına yoğunlaşınca burası ikinci, üçüncü, beşinci dereceye kadar geriledi.” dedi.

Saklıkent, isminde 'saklı' kelimesi var diye saklayamaması gerektiğine değinen Vali Münir Karaloğlu: “Artık insanlıktan, dünyadan burayı saklama lüksümüz yok. Saklıkent Antalya’nın çok önemli bir değeridir. Konyaaltı sahilinde yüzdükten 45 dakika sonra, 2 bin 200 rakımda kayak yapma şansınız var. Bunlar büyük kazanımlar, bunlara hak ettiği değeri verip, pazarlamamız lazım. Ekvator'a en yakın kayak merkezi Saklıkent ise, bunun hakkını vermek lazım.” dedi.

DÖRT MEVSİM KULLANILABİLECEK BİR CAZİBE MERKEZİ

Saklıkent’in etkinliklerle zenginleştirilmesi gerektiğine vurgu yapan Vali Karaloğlu, etkinliklerle beraber gençlerin ve çocukların hem yazın, hem kışın kullanabileceği bir cazibe merkezi haline getirilmesi gerektiğini ifade etti. Saklıkent’te çok güzel yaylalar olduğunu ve burada yayla turizminin de geliştirebileceğini söyleyen Vali Münir çok Saklıkent’i gözde bir kent olarak canlandırmak istediklerini dile getirdi.

Saklıkent Koordinasyon Toplantısı’na ayrıca Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Cengiz Yıldız, Konyaaltı Kaymakamı İbrahim Keklik, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve kurumların il müdürleri de katıldı.

Haber Linki »Tüm hakları Saklıkentim.com’a aittir © 2019
Tasarım ve Programlama Ajansweb